KVK Silent 100 EC
Kanalvifte lyd- og brannisolert
• Lavt lydnivå
• Kompakt konstruksjon
• 100 % regulerbar
• Høyeffektiv EC motor
• Potmeter montert i koblingsboks
• Integrert motorvern
• Avtakbart lokk for service
KVK Silent er en isolert boksvifte med sirkulære stusser for tilkobling til kanal. Viften har bakoverbøyde skovler og vedlikeholdsfri EC-motor. For god lyddemping, er hele viftehuset isolert med tykk isolasjon med høy tetthet. Den tykke isolasjonen gjør også at viftehus har brannklasse EI30.
| Teknisk data | |
|---|---|
| Beskrivelse | Kanalvifte lyd- og brannisolert |
| Spenning | 1~230 VAC |
| Frekvens | 50 / 60 Hz |
| Effekt | 0,068 kW |
| Merkestrøm | 0,58 A |
| Turtall | 3512 rpm |
| Luftmengde | 91.00 l/s |
| Luftmengde | 329.0 m3/h |
| Temperaturområde | Maks +60 °C |
| Kapslingsklasse | IP54 |
| Isolasjonsklasse motor | B |
| Lagertype | Kulelager |
| Viftehjul | B-hjul |
| Viftehus | Galvanisert stål |
| Montasje | Valgfri monteringsposisjon |
| Elektrik tilkobling | Koblingsboks |
| Lydtrykk | 43.0 dB(A) |
| Vekt | 13.7 kg |
| Erstatter tidligere produkt | KVKE100EC |
| Art.nr. | 47KVKSil100EC |
Tilbehør til KVK Silent 100 EC
| CALAIR-PR-230V | EC-Trykkregulator med innebygd trykkgiver, MODBUS m.m. | 4615205 | |
| CXE/AV 230V | EC-regulator | 4645212 | |
| MultiController E Regulate | EC-regulator | 470112149 | |
| Multicontroller E 0-100% | EC-regulator | 470112148 | |
| ES10 Trykk-/lufthast.regulator | Konstant trykk- eller lufthastighetsregulator | 470112152 | |
| CBC000AE0401 | EC-Trinnløs regulering med 3 ulike hastigheter | CBC000AE0401 | |
| MTP10 | Potentiometer for manuelt styresignal 0-10V | 4615210 | |
| SMT-D-4P-EM | 4-trinns omkobler for EC-motorer 0-10V | 4615450 | |
| Potentiometer for panelmontasje | Potentiometer med ledning 10 kohm for manuelt styresignal 0-10V | 46707184 | |
| DPC200-EP50 | Differansetrykkregulator 0-50 Pa | 4615254 | |
| DPC200-EP500 | Differansetrykkregulator 0-500 Pa | 4615256 | |
| DPC200-EP1000 | Differansetrykkregulator 0-1000 Pa | 4615258 | |
| DPC200-EP2000 | Differansetrykkregulator 0-2000 Pa | 4615267 | |
| USB - RS485 adapter | Adapter USB - RS485 | 21490-1-0174 | |
| SG100 | Berøringsgitter metall for rund kanalvifte ø100 mm | 4655606 | |
| FK100 | Festeklemmer | 4651607 | |
| FGR100 | Luftfilterkasett | 4651802 |
